Dantų gydymas

15 Kov Dantų gydymas

Pirmieji metai

Pirmasis dantis kūdikiams išdygsta labai įvairiu laiku, tačiau dažniausiai tai nutinka apie 7-8 mėnesį. Pirmiausiai išdygsta apatiniai centriniai kandžiai, o netrukus – ir viršutiniai centriniai kandžiai. Visi pieniniai dantys jau būna išdygę apie 2-2,5 metus.

Tai gali būti skausminga

Danties dygimas gali būti skausmingas. Neretai vaikai, dygstant dantims, turi norą ką nors kramtyti. Šiame amžiaus laikotarpyje rekomenduojami specialūs kramtymo žiedai. Skausmui ir uždegimui sumažinti gali būti naudojami specialūs tepalai su anestetikais. Jais ištepamos dantenos.

Pieniniai dantys skirti ne tik kramtymui

Neretai tėvai nepakankamai vertina pieninių dantų reikšmę, galvodami, jog šie dantys visvien iškris. Tai neteisingas požiūris dėl keleto priežasčių.

Po kiekvienu pieniniu dantimi yra besivystanti nuolatinio danties užuomazga. Infekcija iš pažeisto pieninio danties gali paveikti nuolatinio danties užuomazgą, sutrikdyti jos vystymąsi.

Pieniniai dantys taip pat palaiko vietą nuolatiniams dantims. Ankstyvas pieninio danties netekimas gali sukelti vietos problemas nuolatiniams dantims. Dėl to vėliau gali būti būtinas ortodontinis gydymas. Per anksti netekus pieninių dantų rekomenduojami profilaktiniai ortodontiniai aparatai

Nuolatiniai dantys

Pirmasis nuolatinis dantis išdygsta apie 6-7 metus. Pieniniai dantys pilnai pakeičiami nuolatiniais per 2-3 metus. Labai svarbu laiku pastebėti pirmuosius nuolatinius krūminius dantis. Jie dygsta už paskutinių pieninių krūminių dantų, todėl kartais supainiojami su pieniniais dantimis. Naujai išdygusių dantų vagelės yra nepilnai mineralizuotos, todėl ėduonis vaikams progresuoja greičiau nei suaugusiems. Pirmųjų krūminių nuolatinių dantų vagelės dengiamos apsauginiais silantais>> , kurie neleidžia kauptis maistui bei stiprina vageles, išskirdami fluorą. Šią procedūrą atlieka gydytojas-odontologas arba burnos ertmės higienistas.