Dantų balinimas

15 Kov Dantų balinimas

Kas sukelia dantų spalvos pakitimus?

Tarp daugelio priežasčių, dažniausiai pasitaikančios yra senėjimo procesas ir tokių dažančių produktų, kaip kava, arbata, Coca Cola, tabakas, raudonasis vynas vartojimas. Formuojantis dantims, tetraciklino, kai kurių kitų antibiotikų ar pernelyg didelis fluorido vartojimas taip pat gali sukelti dantų spalvos pakitimus.

Ar balinimas saugus?

Taip. Moksliniai tyrimai ir klinikiniai bandymai įrodo, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrint odontologui, yra saugus. Karbamido peroksidas oksidacijos būdu nepažeisdamas danties emalio, ištirpdo baltymines dėmes. Tai įvyksta, kai minėta medžiaga skyla į vandenį ir laisvąjį deguonį. Pastarasis elementas ir yra tas stebukladarys, kuris sugeba nukarpyti susidariusių pigmentų jungtis.  Iš tikrųjų daugelis odontologų yra įsitikinę, jog dantų balinimas yra pati saugiausia dantų kosmetinė procedūra. Balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 13 metų amžiaus bei nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.

Kam gali būti naudingas dantų balinimas?

Beveik kiekvienam. Tačiau ne visiems balinimas yra vienodai efektyvus. Jūsų odontologas, apžiūrėjęs burnos ertmę ir įvertinęs dantų atspalvį, gali nustatyti, ar Jums tinka ši balinimo procedūra.

Ar daug žmonių balina dantis?

Daugiau nei Jūs galėtumėt įsivaizduoti. Akinančiai spindinti šypsena gali bet kam padaryti didžiulį įspūdį.

Ar galima tiketis ilgalaikio rezultato?

Laikantis paprastų dantų priežiūros rekomendacijų po balinimo procedūros, Jūsų dantys visada išliks šviesesni nei buvo anksčiau. Jei norite, kad Jūsų dantys visada atrodytų nepriekaištingai, rekomenduojame juos valyti tarpdantiniu siūlu (flosu) bei šepetėliu kartu su balinančia dantų pasta du kartus per dieną, taip pat retkarčiais naudoti balinimo! gelį, skirtą balinti namų sąlygomis. Tai profesionalūs produktai, sukurti specialiai tam, kad Jūsų dantys išliktų kiek įmanoma baltesni. Šias priemones galite įsigyti tik pas savo odontologą.

Ar yra koks nors šalutinis poveikis?

Kai kuriems žmonėms procedūros metu padidėja jautrumas šalčiui. Šie simptomai išnyksta per 1-3 dienas baigus ar nutraukus balinimo procedūrą.