Vaikų dantų priežiūra

15 Kov Vaikų dantų priežiūra

Įdiegti įpročius

Atsiminkite, kad ką geriausio Jūs galite padaryti savo vaikui, tai kiek galima anksčiau įdiegti gerus dantų priežiūros įpročius.

Dantų valymas turi būti malonus.

Vaikui reikėtų nupirkti specialų, būtent tam amžiui pritaikytą šepetėlį. Vaikiški šepetėliai turi mažą galvutę, jų šereliai yra minkšti, kad nesukeltų dantenų uždegimo. Pradžioje dantų valymas turi būti lyg malonus žaidimas, palaipsniui virstantis pareiga. „Didijį valymo darbą“ šiuo amžiaus laikotarpiu turėtų atlikti tėvai. Nuo 2m. dantys jau turi būti valomi itin rūpestingai.

Padėkite vaikui

Nuo 2-3metų vaikas jau pats turėtų išsivalyti dantis. Reikėtų nupirkti šiam amžiui tinkamą šepetėlį su vaikui patogiu koteliu.

Dantis vaikas turėtų valyti mažiausiai po 2 minutes 2 kartus per dieną.

Kai tik vaikas gali tai padaryti, reikėtų jį pradėti pratinti ir prie valymo higieniniu siūlu. Juo valomos tos vietos, kur negali prieiti šepetėlis – tarpdančiai.

Geriausiai dantų valymo procedūrą gali paaiškinti burnos ertmės higienistas. Jis ne tik išmokys Jūsų vaiką taisyklingai prižiūrėti dantis, bet ir nuvalys ant dantų susidariusias apnašas. Ši procedūra neskausminga, taigi ji gali tapti pirmuoju žingsniu į dantų gydymą“be ašarų”.

Saldumynai ir užkandžiai tarp valgių

Tik vienas kitas vaikas nemėgsta saldumynų, ir nėra reikalo drausti vaikui juos valgyti. Bet „nedaug ir dažnai“ gali padaryti daug daugiau blogio nei „daug ir retai“. Geriau kartą ar kelis per savaitę padaryti „saldžiąją valandėlę“, nei kad dažnai duoti vaikui saldumynų. Ir ypač gerai tai daryti po valgio. Užkandžiavimas tarp valgymų žymiai padidina ėduonies atsiradimo ir virškinimo sutrikimų riziką. Be to tai , kuo dažniausiai užkandžiaujama, turi daug angliavandenių. Tai didina antsvorio atsiradimo riziką.

Gėrimas naktį

Naktį burnoje seilių išsiskiria mažiau, dėl to sumažėja ir seilių galimybė neutralizuoti cukrų. Situaciją dar gali pabloginti ir prastai išvalyti dantys.

Jei vaikas naktį nori ką nors gerti, tai turėtų būti tik vanduo.