Dantų protezavimas vainikėliais ir tiltais ant implantų

Dantų vainikėliai ir tiltai ant implantų – nuosavus dantis tausojanti alternatyva

Dantų protezavimas pavieniais vainikėliais ir kelių trūkstamų dantų eilę užpildančiais tiltais gali būti atliekamas ne tik ant nuosavų dantų, bet ir ant implantų. Implantai bei dantų protezavimas ant implantų laikomas pažangiausiu, saugiausiu ir patikimiausiu prarastų ar smarkiai pažeistų dantų atkūrimo metodu. O rezultatas – tvirti ir natūraliai atrodantys dantys.

Dantų protezavimas ant implantų susideda iš dviejų pagrindinių etapų: apatinė implanto dalis (šaknis) chirurginės operacijos metu įsriegiama į žandikaulį, o šiai prigijus, ant viršaus tvirtinamas vainikėlis arba, jei reikalinga, ir dantų tiltas. Implantai gaminami iš žmogaus organizmo itin gerai toleruojamo titano, todėl prigyja daugiau nei 99 % implantų.

Kuo skiriasi ant savų dantų ir ant implantų tvirtinami tiltai?

Dantų implantai iš kraštų ir ant jų tvirtinami tiltai laikomi geresne alternatyva nei ant nuosavų dantų maunami tiltai, mat nuosavi dantys turi būti smarkiai nušlifuojami, o jei tiltas ilgesnis, atraminiams dantims tenka didelis krūvis. Net ir gerai sutvarkyti tiltą laikantys nuosavi dantys gali gesti, juos veikia senėjimo procesai, tad yra nemenka tikimybė, kad po 5–10 metų dantys turės būti pašalinti, o naujas tiltas bus ilgesnis ir klausimas, ar galimas apskritai, o jei galimas, tai bus reikalinga šlifuoti 2 kitus nuosavus dantis. Į žandikaulį įaugę implantai yra labai tvirti, todėl ant jų tvirtinamas tiltas pelnytai laikomas nuosavus dantis tausojančia, patikimesne ir ilgaamžiškesne alternatyva.

Iš ko gaminami ant implantų tvirtinami dantų protezai?

Ir ant nuosavų dantų, ir ant implantų tvirtinami vainikėliai ir tiltai gaminami iš tų pačių medžiagų: metalo, metalo keramikos bei bemetalės keramikos. Dėl sukuriamo estetinio vaizdo ir tvirtumo geriausiu pasirinkimu laikoma bemetalė keramika. Pavyzdžiui, iš cirkonio, ličio disilikato pagaminti dantų vainikėliai ir tiltai yra tvirti ir pralaidūs šviesai, todėl dantys atrodo itin natūraliai. Titano implantas ir ant jo tvirtinamas bemetalės keramikos vainikėlis ar tiltas laikomas patikimiausia, ilgaamžiškiausia ir estetiškiausia dantų protezavimo alternatyva.

Kokie dantų protezavimo ant implantų privalumai?

– Nereikia šlifuoti nuosavų dantų;

– Dantų protezavimas ant implantų užtikrina stabilų, ilgalaikį ir itin patikimą vainikėlio ar tilto pagrindą, todėl ant jo tvirtinami protezai bus tvirtesni, juos dėvėsite ilgiau;

– Į nuosavą kaulą įsriegti ir įaugę implantai laikosi itin tvirtai bei sukuria nuosavų dantų jausmą – užtikrinamas šimtaprocentinis komfortas kramtant maistą, valantis dantis, šypsantis.

Kokie dantų protezavimo ant implantų trūkumai?

– Palyginus su kitais dantų protezavimo būdais – implantai yra brangesni;

– Dantų atkūrimo procesas trunka ilgiau, mat implantui prigyti žandikaulyje reikia 2–6 mėnesių, taip pat turi būti palaukiama, kol po operacijos stabilizuosis dantenų forma – kad ilgalaikiai dantys atrodytų estetiškai ir natūraliai;

– Jei sriegiama daugiau implantų, gali būti rekomenduojama pašalinti ir kitus silpnesnius dantis – tam, kad vieną kartą atlikto pakankamai ilgo ir brangaus darbo nereikėtų kartoti, koreguoti sulig po kelerių metų prarastais dantimis;

– Būdas nėra 100 proc. universalus – pasitaiko atvejų, kai pacientams įsriegti implantų neįmanoma.

 

Paslaugos