Išimami dantų protezai ant implantų

Kada dedami ir kuo skiriasi nuo tradicinių dantų protezų?

Išimami dantų protezai arba taip vadinamosios plokštelės, plokšteliniai protezai ant minimalaus įmanomo implantų kiekio dedami tada, kai burnoje nebėra nuosavų dantų. Tokio protezavimo principas – į žandikaulį įstatomi 2–4 implantai, kurie patikimai laiko išimamą dantų protezą.

Bent kelių implantų įstatymas protezui suteikia ne tik stabilumo, tvirtumo, bet ir užtikrinama kokybiška valgymo, kramtymo funkcija. Implantai įsriegiami į žandikaulį, todėl ir kramtant krūvis perduodamas žandikauliui – kramtymas vyksta kaip įprasta, kokybiškai. Tuo tarpu tradiciniai išimami dantų protezai – plokštelės, kurių neprilaiko implantai – remiasi į gleivinę, kramtymo krūvis tenka ne žandikauliui, o dantenoms, todėl maistas sukramtomas blogiau, tenka atidžiau rinktis, ką valgyti, atsiranda nebeįveikiamų, nebesukramtomų produktų.

Ant vos 2–4 implantų pritvirtinti protezai geba užtikrinti fizinį ir psichologinį komfortą – pacientas gali valgyti kaip su savais dantimis, protezas atrodo estetiškai ir natūraliai. Ir neiškrenta, kaip kad kartais nutinka dėvint ankstesnės kartos išimamas dantų plokšteles, – prie implantų tvirtinami protezai fiksuojami specialiais užraktais. Skirtingai nei plokštelės, ant implantų tvirtinami išimami protezai gerokai mažiau dengia gomurį, todėl nesukelia pykinimo.

Kokie šios konstrukcijos privalumai?

– Užtikrinama galimybė kokybiškai sukramtyti maistą, nuo ko priklauso visas virškinimas – viena svarbiausių organizmo funkcijų;

– Dėl vos kelių implantų nuosavas žandikaulis apsaugomas nuo nykimo, žemėjimo, kuris vyksta tuomet, kai nebegaunama dėl kramtymo atsirandančios kaulo apkrovos. Tuo tarpu protezas pakelia lūpas, neleidžia įkristi skruostams;

– Nereikalinga kaulo priauginimo procedūra;

– Nebereikia naudoti klijų, kuriais tradicinė plokštelė turi būti kasdien klijuojama prie gomurio;

– Lyginant su daugiau implantų reikalaujančiais protezavimo būdais, toks dantų atstatymas yra pigesnis;

– Paprasta prižiūrėti, nes protezas valomas jį išėmus.

Kaip atliekamas dantų protezavimas ant implantų?

Pirmiausia įsriegiami numatytieji implantai. Mažiausias galimas implantų kiekis – po 2 kiekviename, viršutiniame ir apatiniame, žandikaulyje. Šiam protezavimo tipui naudojami titano miniimplantai (2 mm skersmens) su specialiomis galvutėmis, kurios yra pritaikytos nuolatiniam protezų išėmimui ir jų sugrąžinimui į burną. Implantai gis 2–6 mėnesius, todėl visą šį laiką pacientas dėvi laikinus protezus. Priklausomai nuo numatytųjų dantų jungimo konstrukcijų, gaminami ir pacientui tvirtinami ilgalaikiai dantų protezai. Pacientui parodoma, kaip veikia protezą prie implantų patikimai laikantys užraktai bei kaip jais naudotis, taip pat išmokoma tinkamai valyti protezus, kad jų teikiamu komfortu ir estetika būtų galima mėgautis kuo ilgiau.

Paslaugos