Viso dantų lanko atkūrimas ant implantų

Viso dantų lanko atkūrimas ant implantų

Visai dantų eilei atkurti – vos keli implantai

Vienas pažangiausių dantų protezavimo būdų – pavieniai implantai arba implantai ir prie jų tvirtinamos dirbtinių dantų konstrukcijos, – fiksuoti protezai. Implantais galima patikimai atstatyti visus trūkstamus dantis – nuo pavienių ar kelių iki viso dantų lanko.

Burnoje turime du dantų lankus – viršutinį ir apatinį. Kai burnoje trūksta daug dantų, o likusiųjų būklė – prasta, rekomenduojamas viso dantų lanko atkūrimas ant kelių implantų. Toks variantas yra pigesnis nei visus dantis atkurti pavieniais implantais. O jei žandikaulio kaulas apnykęs, ir be kaulo priauginimo operacijos vis dar galima atrasti vietos keliems implantams įsriegti, ant kurių tvirtinami fiksuoti dantų protezai.

Netekus didžiumos arba visų dantų, vienam dantų lankui atkurti prireiks nuo 2 iki 6 implantų. Taip pat yra taip vadinamoji „All on 4“ (viskas ant keturių, – angl.) metodika, kai vieno lanko dantų protezas tvirtinamas ant keturių implantų. Į kaulą įsriegti implantai tampa stabilia atrama dantų protezams, todėl valgydamas, bendraudamas, juokdamasis pacientas jaučiasi komfortiškai, – priešingai nei su išimama plokštele, kuri neužtikrina visavertės valgymo funkcijos.

Kokie šio metodo privalumai?

– Greiti rezultatai, mat kokybišką kramtymo funkciją ir gražią šypseną galima susigrąžinti vos per dieną. Nors po implantų sudedami laikini protezai, jie taip pat yra estetiški ir funkcionalūs;

– Nereikia žandikaulio priauginimo, todėl atliekama tik viena implantavimo arba dantų šalinimo ir implantavimo operacija;

– Kainuoja mažiau nei visus dantis atkurti pavieniais implantais;

– Palyginus su išimamomis dantų plokštelėmis, ant implantų pritvirtintas fiksuotas dantų protezas bus gerokai stabilesnis.

Kokie šio metodo trūkumai?

– Dėvint didesnes dirbtinių dantų konstrukcijas, reikia daugiau dėmesio skirti higienai, tad gydytojas patars, kaip teisingai prižiūrėti fiksuotus protezus.

Kaip vyksta viso dantų lanko atkūrimas?

Visi reikalingi implantai įsriegiami vienos procedūros metu. Taikoma vietinė nejautra. Dantenos prapjaunamos ir žandikaulyje išgręžiama nedidelė anga, į kurią įsriegiamas implantas. Įsriegti vieną implantą užtrunkama 20–30 minučių, todėl reikia nusiteikti kelias valandas truksiančiai procedūrai. Dažniausiai prastos būklės nuosavo danties šaIinimo procedūra ir implanto įsriegimas atliekamas tos pačios operacijos metu. Implantai gaminami iš titano, kuris yra lengvas ir organizmo gerai toleruojamas, todėl greitai prigyja – apauga nuosavu kaulu ir tampa jo dalimi.

Sudėjus implantus, burnoje tvirtinami laikini dantų protezai, kurie apsaugo gyjančius implantus, dantenas ir užtikrina kramtymo bei estetinę funkciją. Tikrieji dantų protezai tvirtinami po 4–6 mėnesių, kai implantai būna visiškai prigiję, o dantenos – stabilios.

Estetiškiausi, natūraliai kaip savi atrodantys dantys gaminami iš keraminių medžiagų, kurios yra pralaidžios šviesai, tvirtos, o per laiką jų spalva nesikeičia.

 

Paslaugos